Reklama

Bušení srdce

roman (St, 29. 7. 2009 - 11:07)

jeste jsem chtel napsat,ze na buseni srdce take pomaha hluboky predklon(podivat se na kolena)a chvili tak zustat.nebo vyvolat davici reflex.tyto rady jsem dostal od pana doktora v kardio poradne neni to muj vymysl..

roman (St, 29. 7. 2009 - 11:07)

reaguji na prispevek od ADA...ano antidepresiva opravdu pomahaji..take je beru je to Mirzaten a bere se jedna nebo pul tbl.denne,vetsinou na vecer.je dobre si nechat napsat i Neurol a brat oba leky najednou.nevyhoda Mirzatenu je ta ze je to dlouhodobba lecba a jeho plny ucinek nastupuje po dvouch mesicich od poddani.

ADA (So, 18. 7. 2009 - 16:07)

Busenim srdca my zacinali panicke ataky a uzkostne stavy!Liecim sa Anntideprasivami,1tabl.denne a je to omnoho lepsie.Ak môzem poradit,tak to treba predychat a nepodlahnut panike.Lebo bude este horsie.Hlboky nadych-zadrzat 6sek.-vydych pomaly na 6sek.

Eva (Pá, 17. 7. 2009 - 21:07)

Ty šaryku,ty jsi fakt blbej. To ti nmedošlo,že si zde na diskusi pomáháme? Pokud tě to jakkoli nudí,prosím tě vlez si jinam do diskuse a tam rozdávej ty svoje hloupé řeči.Srdce máš v gatích a machruješ.

šaryk (Čt, 16. 7. 2009 - 21:07)

Já to nijak neřeším,vím ,že stejně jednou umřu a tak to mi fakt,tento fakt, pomáhá. Někdy je to i příjemné,jak srdce najednou jakoby uhne ze životní dráhy a buší jinam. Jinak běhám ( sportuji ) jako o závod,tedy i ten opravdový závod, a srdce mám při něm naprosto v pohodě. Takže radím,abyste s tímto jevem neotravovali pány doktory a zbytečně se nezahrabávali v dojmech a pojmech a nenadělali si tak z toho potom ten nějaký mindrák . Někdo tady řekl,že se bojí aby z toho neumřel . Mohu odpovědět : umřeš !

Katka (So, 27. 6. 2009 - 21:06)

Ahoj,když jdeš na vyšetření na kardiologii,tak ti berou krev,alespon u mě to tak bylo.Myslim,že by na chudekrovnost určitě přišli.Bohužel je to vyvoláno stresem,chce to se na to moc nesoustředit a víc sportovat.Věř tomu stává se to jen tak!

Sarka (So, 27. 6. 2009 - 11:06)

Ahoj, četli jste si článek o té anemii?Myslím že to může být ono, mám to taky a mám stejné příznaky, tak na 2 minuty, někdy i na 5, se mi hrozně rozbuší srdce a mám pocit, že snad dostanu infarkt...mám to už tak 10 let a když jsem byla ve školce, lékař mi říkal, že trpím anemií-chudokrevností. Mělo by zabrat hodně železa, ale záleží na tom, jaký stupeň té nemoci máte a když už se stává tohle se srdcem, tak to asi nebude jen tak:(

David (Út, 23. 6. 2009 - 15:06)

zdravim,, tak jsem se tady docetl ,ze problemy s pumpou))nemam jen ,, urcite to bude nervama ,,protoze jsem se rozesel s pritelkyni ,a to je vzdy neprijemne.. tim to vse zacalo,, kdyz se mi to stalopoprve tak jsem se tak lekl jako nikdy ,,postavilo me to od televize ,,spocene dlane,, strach.musel jsem vypnout tv a jit si lehnout,ale ten pocit kdy to prijde zase mi moc na klidu nepridal,, cekam ted na zatezove testy ,,ale asi budou k nicemu.. hral jsem dlouho hokej na zavodni urovni anikdy nic na zatez a stres si myslim ze jsem vycviceny dost,ale cloveka to poradne znejisti..snazim se moc nepit ,,uplne jsem vysadil jointy,a radsi vice sportuji.. no tadle debata me po precteni sklidnila ,, tak at to busi jak ma a mej te se.

DavidCheco (Út, 23. 6. 2009 - 13:06)

Ahoj Holka,tak ty problemy co opisujes znam velice dobre uz 5let.Mam za sebou spousty vysetreni..i CT i kardiologie..proste vse..Ma matka,teta i stryc jsou lekari,takze s tim nebyl proble.Take nemuzu pit alkohol,protoze to druhy den tezce odnesu.Buseni srdce,uzkost,obcas jako by se srdce zastavilo a potom se silnym jakoby lupnutim nekdy i bolestivym se zase rozbehne.Obcas vecer pri usinani zaskub celym telem jako bych dostal elektrickym proudem,obcasne motani hlavy a rozostreni zraku..atd,atd..mohl bych dlouze pokracovat.Reknu to kratce..Jsou to je proste nervy!!!!.Nekdy nazyvane jako panicka ataka.Neni to nic prijemneho,ale nic nam nehrozi.Drive to nazyvali jako nemoc hysterickych zen,ale to je omyl.nekteri lide jsou jen proste vice odolni psychicke zatezi a nekteri tu hladinu odolnosti maji jen mensi.Jen se nam proste nechce uverit,ze jsou to nervy a hledame vsechny mozne nemoci co by to mohli zpusobovat.Nejlepe pomuze navsteva dobreho psychiatra.Me pomaha fyzicka zatez,napr. sport..kdy se nakonec clovek presvedci,ze to srdce je v poradku,ze vydrzi a take si pekne pri sportovani odpocine hlava..

Katka (Čt, 18. 6. 2009 - 17:06)

Mám úplně stejný problém s bušením srdce a jeho nepravidelným tuknutím.Všechno se rozeběhlo ,když jsem přestala kojit,nastalo milion vyšetření a nikde nic.Z toho strachu,že umřu se přidala deprese ve formě,pocení,silně se rozbušilo srdce,závratě,pocit tísně na prsou.Po všech těch vyšetření jsem zašla do psychiatrické ordinace.Nebylo mi z toho nejlíp,ale když jsem tam viděla spoustu mladých lidí,tak ce mi celkem ulevilo.Pan doktor na mě byl moc hodný,napsal mi antidepresiva.Zlepšilo se můj stav o 100%.Občas to mívám,některé to větší bouchnutí nebo náhlé zrychlení,ale doktor mě ubezpečil,že to nic vážného není.Také jsem nevytáhla z baráku paty,když jsem tyhle stavy měla,problém byl i dojít do obchodu jenom nakoupit.Letos po dlouhé době letím na dovolenou,tak doufám,že budu v pohodě.Chce to asi i víc sportovat.Čauky

Holka (So, 6. 6. 2009 - 15:06)

Mám taky stejné problémy, jako všichni z vás...přepadne mě to kdykoliv...ve městě, ve škole, ve vlaku a musím říct, že mi to velice obtěžuje život. U lékaře jsem byla také a nic mi nezjistili...nějak se mi ale nechce věřit, že to je psychické... i když to asi pravda je.Štve mě, že lékaři to považují za banalitu a přitom vím, že mnoha lidem, tak mi mně to omezuje život. Večer se mi někdy hůř usíná, neustále a čímdál víc se kontroluju a dokonce se bojím i cestovat, jelikož mě tento stav zastihl i v ltedle. Většinou se to projevuje pocením, silným a rychlým bušením srdce, závratěmi, velice špatným dýcháním a pocitem na omdlení. Dříve se mi to stávalo po alkoholu druhý den, teď se mi to stává běžně, i když nepiji...neříkám, že každý den, ale mám období, kdy je to velice často, pak to přejde a za nějaký čas s tím mám problémy znovu. Už opravdu nevím, co s tím mám dělat a jsem z toho docela zoufala...myslíte, že alkohol na tom má tké svůj podíl...jsem mladá a ráda se bavím a občas si sklenku vína nebo pivo dam. Jestli někdo máte nějakou radu, co dělat proto, aby to přešlo, nebo kam zajít, budu moc ráda, když to napíšete. Já má na to jen jedinou radu...jít ven na čerstvý vzduch, nějak se zabavit a nemyslet na to a taky sportovat...jenže to se těžko dělá, když chci jít spát a obtěžuje mě to. Ach jo...sem s radama.Dík!

Michal (So, 9. 5. 2009 - 17:05)

branislav > vyhledej si članek na téma "Anemie" a mrkni jesi ti ty přiznaky nesedí

Lenka (St, 8. 4. 2009 - 08:04)

Jsem ráda, že jsem narazila na tuhle diskuzi. Právě jsem se vrátila od doktorky. Znepokojovalo mě totiž taky bušení srdce. Moje srdce buší: Buch - buch - - - BUCH. Najednou strašný BUCH a mám pocit, jako by mi srdce mělo vypadnout z hrudníku! Dost mě to znervóznělo, a tak jsem si radši došla k doktorce. EKG je naštěstí v pořádku, doktorka mě ujistila, že neumřu:-) Tak už jsem trochu klidnější. Je to fakt divný pocit, když srdce bije nepravidelně. To se pak člověk pomalu loučí se životem:-))) Myslím, že to taky hodně způsobuje stres. V září poslední státnice, pak hned druhý den nástup do práce ... no... a od té doby se to veze. Tak snad najdu víc času na sport. Můj brácha měl to samé, pak začal sportovat a se srdcem už je to mnohem lepší. Takže: SPORTEM KU ZDRAVÍ A PROTI STRESU!

branislav (Út, 17. 3. 2009 - 01:03)

Mam podobne problemy a s busenim srdca sa stretavam uz pol roka.je to divne ale takisto som maval tlak na hrudi a pocit bublania pri srdci.bol som na EKG aj test krvi a sono srdca a vsetko som mal v poriadku.
Mavam ale dalsie priznaky co si nedokazem vysvetlit.Velakrat sa mi Ziva ale tak ako nikdy predtym.S dychom je to ako keby som sa nemohol poriadne nadychnut a niekedy potrebujem hlboky nadych aby som do seba dostal kyslik a mavam pocit na zvracanie ale nic nevyvratim.V poslednej dobe mavam dalsie priznaky ktore ma velmi znekludnuju a to vystrelovanie PULZU do roznych casti tela.Citim ho niekedy naozaj vsade a je to neprijemne.pribral som asi 12 kilov.Spomeniem este dost zasadnu vec ze v minulosti som dost holdoval alkoholu,cgaretam a posledny rok aj stimulantom.Teraz vsak uz asi 7 mesiacov nic neberiem a som uplny abstinent vo vsetkom.
Skusil som teda psichiatra a ten mi naordinoval serlift v kombinacii s xanaxom.
pokial som bol doma na slovensku tak to bolo celkom fajn ale ked som sa vratil do zahranicia priznaky sa vratili a lieky nepomahaju.
Co mam robit???Naozaj som uz zufaly.Na pohotovosti
som bol uz asi 10 krat.nemoze tato porucha suvisiet s upchanim cev ???

Pavel (Čt, 12. 3. 2009 - 18:03)

Podobné problémy mám od dětství.Napřed se to projevovalo jako zabublání malinkých bublinek u srdce.Došlo to tak daleko, že to vypadalo jako zástava srdce několikrát za den.Doktorka mi říkala, že jsem moc citlivý a že by pomohlo sedativum.Od té doby, co trávím veškerý volný čas na chalupě, dívám se víc do ohýnku než na televizi, snažím se být flegmatik a neužívám žádné léky je po problému.

Petra (St, 11. 3. 2009 - 15:03)

jo to občas mívám, to bušení srdce, a doktorka říkala, že se to dívkám v pubertě stává, a že se s tim nic nedá dělat..snad jen opláchnout obličej studenou vodou a počkat, až to přejde:)

Simona (St, 11. 3. 2009 - 11:03)

Zkusenosti s busenim srdce mam cerstve. Tez jsem myslela, ze je mam neco vazneho se srdcem, tak jsem jela do nemocnice na vysetreni. Udelali mi EKG, ktere bylo v poradku, dale jsou nutne krevni testy, hlavne, zda-li nemate anemii a testy na stitnou zlazu. To vse jsem mela v poradku.
Doktor mi vsak dal leky (beta blok) na zklidneni toho buseni, nebot jsem nemohla vubec spat. Zatim mi neni nic moc, ale urcite je to mym pracovnim pretizenim a obrovskym stresem. V dnesni dobe je tezke zit bez stresu. Zkusila jsem to zakaslani a ono se mi vazne ulevilo. Diky za radu.

Zdeňka (St, 4. 3. 2009 - 20:03)

Prosím popiště jak probíhá léčba elektrošokem?Sestra je nemocná má aritmii srdce a měla by
podstoupit léčbu šokem .Děkuji.

Petra (Út, 3. 3. 2009 - 12:03)

Je to asi týden, co mě překvapila tak strašně silná bolest na prsou, že jsem myslela, že mám infakrt. Odvezla mě rychlá , ale na srdci nic nezjistili. Od té doby, každou noc když jsem v klidu se mi taky hrozně rozbuší srdce, že nemůžu spát. Navíc teď když jdu sama po městě, tak mě asi občas popadne úzkost z toho zážitku a úplně se mi chce omdlít a mám pocit, že zkolabuji.Meditace mi moc pomáhá na překonávání strachu.

Ivana (So, 21. 2. 2009 - 16:02)

Mám stejný problém jako vy všichni ještě mi k tomu červená nos a bolí mě mezi lopatkama.Nejhorší je to bušení je mi 37let.Vposlední době jsem si říkala jestli bych neměla napsat nějakou závět´.Srdíčko mi takhle rychleji buší většinu dne ,mám ho skoro až v krku.Příjdu z práce a většinou usnu na sedačce.No utěšilo mě že nejsem sama držte se

Reklama

Přidat komentář